Hakkımızda

Forta Innovative Construction Türk inşaat sektörüne yenilikçi inşaat çözümleri sunmak ve tüm dünyaya inşaat alanındaki bilgi birikimi ve ürünlerini ihraç etmek amacıyla kurulmuş, uzman mühendis kadrosu ile faaliyette olan %100 Türk sermayeli bir kuruluştur.

Forta Innovative Construction ürün tedarik etmenin ötesinde proje danışmanlığı ve anahtar teslim proje hizmetleri ile bugüne kadar hizmet verdiği tüm firmaların her alanda çözüm ortağı haline gelmiştir.

1978 yılından beri tüm dünyada beton güçlendirici birincil donatı olarak kullanılan Forta-Ferro makro fiber donatı teknolojisini Türk inşaat sektörü ile tanıştıran, endüstriyel inşaatların ve tünellerin vazgeçilmez ürünü haline gelmesini sağlayan FORTA, ikincil donatı olarak Mighty Mono mikro elyaf donatı, çelik donatıdan yaklaşık 3 kat daha yüksek çekme dayanımına sahip, paslanmayan GFRP (Glass Fiber Reinforced Polimer) çubuk donatılar ve Polarbeton hafif dolgu ve yalıtım betonu ile beton grubunda ürün gamını genişletmiştir.

Forta Innovative Construction’ın öncüsü olduğu uzmanlık alanlarından biri olan asfalt grubu için, sektörün ihtiyacı olan tüm ürünler Forta bünyesinde yer almakta ve beton grubunda ortaya koyulan başarı bu alanda da devam etmektedir. Daha ince asfalt kalınlığı ile 2 kat uzun ömürlü yollar inşa etmeyi sağlayan Forta-Fi asfalt donatısı, yol inşaatlarına devrim niteliğinde çözüm getirmiştir. Soğuk havalarda asfalt dökümü sağlayan Warmax, yüzey soyulmalarını önleyen Tarmax, asfalt yüzeyinde oluşan çukurları hızlı ve etkili şekilde tamir imkanı sunan Fixalt ile Forta, asfalt müteahhitlerinin de vazgeçilmez çözüm ortağı haline gelmiştir. FORTA bünyesinde yer alan SBS ve benzeri diğer asfalt ürünleri ile birlikte FORTA asfalt teknolojisine de paket çözümler sunabilmektedir.

Zemin grubunda Geofor markalı geosentetik ürünleri ile asfalt ve betonda güçlendirme/yalıtım konularında alternatif çözümler sunmaktadır.

Forta Innovative Construction, bugüne kadar özenle geliştirdiği teknik altyapısını ITA (International Tunneling Association), ACI ve Türk Tünelcilik Derneği gibi kuruluşların yönetiminde yer alarak zenginleştirmeye ve inşaat teknolojileri sektörüne teknik alanda da katkı sunmaya devam etmektedir.

İnşaat sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda üretim kapasitesini ve altyapısını geliştirmeye verdiği önemle FORTA, bu doğrultuda ileri teknoloji donanımıyla kurduğu yeni üretim alanı ile, araştırmaya, geliştirmeye ve Türk inşaat sektörüne her alanda fayda sağlamaya devam etmektedir.